Hakkımızda

Klon Fidan, Modern Sera, Doku Kültürü ve Biyoteknoloji Laboratuvarıyla ve Islah Parselleri konusunda deneyimli elemanları ile Türkiye meyvecilik sektörünün öncü firmaları arasına girmektedir. Klon Fidan AR-GE departmanı: Meyve Islah Projeleri ve Moleküler çalışmalar yürütmektedir. Yeni türler, çeşitli anaç adaptasyonu, farklı kültürel uygulamaların verim ve kalite üzerine etkileri gibi konularda çalışmalar yapan AR-GE ekibi elde ettiği bilgileri üreticilere sunmaktadır. Türkiye’de yetişen bitki çeşit listesini arttırmak en önemli amaçlarımızdandır. Şirket olarak temel çalışma koşullarımız; Doku Kültürü laboratuvarımızda meyve anaçları, meyveler, tıbbi aromatik bitkiler, süs bitkileri vb. üretimine öncülük etme Meyve çeşitliliği ve anaç ıslah programları yapmak Genetik Çeşitlilik tespiti yapmak

Vizyonumuz

Ülke olarak bu alanda gelişerek gelecek zamanlarda Avrupa'nın en zengin çeşitliliğine sahip olmaya ve birçok bitkinin üretiminde etkin rol oynamayı hedeflemektedir. Islah çalışmalarıyla birlikte yeni çeşitler geliştirmeyi amaçlayarak tarımsal alanlarda da ön plana çıkmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz

Sert ve yumuşak çekirdekli meyvelerin ve anaçların üretimini, doku kültürü laboratuvarında mikro çoğaltma ile gerçekleştirerek iyi tarım uygulamalarına yardımcı olmak bunu teşvik etme amacındayız. Firmamız Ar-Ge faaliyetleri ile sektörde yenilik üretmeye, ürün ve hizmetlerin çeşitliliğini arttırmak ve yaygınlaştırarak ulusal ve uluslararası alanda öncü olmayı amaçlamaktadır.

Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın